Baterie stworzone z myślą o fotowoltaice

Akumulatory przeznaczone do instalacji fotowoltaicznych to grupa produktów o specyficznych właściwościach pojemnościowych i elektrycznych. Firma Bater zajmuje się produkcją kompletnych zestawów baterii, które przeznaczone są do instalacji w układach pozyskiwania tzw. „zielonej energii” z wiatru i energii słonecznej.

Doskonałe parametry pracy

Ogniwa SOPzS i POPzS to zaawansowane akumulatory do fotowoltaiki, które wyróżniają się płynnym elektrolitem i zabudowaną, dodatnią płytą pancerną. Zaletą tych układów jest ich bardzo duża żywotność, która sięga nawet 1500 cykli ładowania przy rozładowaniu do 80 procent. Atutem ogniw jest też zastosowanie specjalnych korków rekombinacyjnych, których zadaniem jest ograniczenie ubytków wody wewnątrz ogniwa. Oznacza to, że mimo ciekłego elektrolitu, są to ogniwa bezobsługowe!

Wydajność, którą można sprawdzić

Osoba decydująca się na zakup ognie SOPzS i POPzS otrzymuje w pełni naładowaną baterię, która – co równie ważne – jest „na jego oczach” testowana pod kątem pojemności. Te specjalistyczne akumulatory do fotowoltaiki cechują się również bardzo dużą żywotnością, łatwą diagnostyką (łatwy dostęp do elektrolitu), a także niską awaryjnością w porównaniu do układów VRLA. Co ważne – mimo zastosowania instalacji ograniczającej wysychanie, użytkownik nadal ma możliwość uzupełnienia poziomu elektrolitu. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.bater.pl/bater-baterie-klasyczne-cykliczne-sopzs-i-popzs-solar/

Żywotność, której można pozazdrościć

Akumulatory fotowoltaiczne SOPzS i POPzS wyróżniają się bardzo dużą żywotnością i to niezależnie od przyjętego trybu pracy (cyklicznie lub rezerwowo). W przypadku ogniw SOPzS żywotność (przy uwzględnieniu rozładowania 80 procent) wynosi aż 20 lat, a w przypadku ogniw POPzS jej wartość jest szacowana na 12 – 15 lat. Zaletą tych modeli jest zwiększony poziom ochrony przed wybuchem, a także wysoki poziom pojemności rzeczywistej, który – nawiasem mówiąc – jest wyższy, niż przyjęte normy DIN.

To w oparciu o nie można stworzyć funkcjonalny i wydajny magazyn energii, który – w połączeniu z instalacją solarną lub wiatrową – pozwoli na znaczne uniezależnienie się od prądu dostarczanego przez tradycyjne elektrownie węglowe. Mało tego, ogniwa SOPzS i POPzS stanowią optymalne rozwiązanie w przypadku instalacji fotowoltaicznych typu off-grid.

Podsumowując, powyższe ogniwa wyróżniają się bardzo korzystnymi parametrami użytkowymi, których wartość jest zoptymalizowana pod kątem instalacji zielonej energii. Inwestycja w nie, to szansa nie tylko na uniezależnienie się od zewnętrznych dostaw prądu, ale też możliwość znacznego ograniczenia wydatków na energię elektryczną.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *