Czym są taśmy bandownicze i jakie są ich rodzaje

Wszędzie tam, gdzie trzeba bardzo dobrze zabezpieczyć ładunek, zwłaszcza ten o większych gabarytach doskonale sprawdzają się taśmy bandownicze. Taśmy spinające charakteryzują się wysoką wytrzymałością i elastycznością, a niektóre z nich zostały wykonane z tworzywa, które odporne jest także na niekorzystne warunki atmosferyczne. Czy warto zainwestować w takie produkty?

Czym są taśmy bandownicze

Taśmy spinające to specjalistyczne produkty, które wykorzystuje się zarówno do ręcznego, jak i maszynowego bandowania różnego rodzaju przedmiotów. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej praktyczne i skuteczne niż tradycyjne produkty stalowe. Taśmy bandownicze są również znacznie lżejsze i prostsze w użytkowaniu, a dodatkowo charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami.

Opasywanie ładunków, które będą transportowane za pomocą tego rodzaju taśm, nazywa się bandowaniem. Do tego procesu niezbędne są nie tylko taśmy, ale również specjalistyczne zapinki lub napinacze albo paskowacze. Jednak niezależnie od dodatkowych akcesoriów to właśnie taśmy bandownicze odgrywają pierwszoplanową rolę, dzięki czemu można skutecznie zabezpieczyć ładunek do przewozu.

Taśmy do bandowania umożliwiają:

  • dobre zabezpieczenie ładunku i szybkie rozpinanie,
  • łatwe opasywanie ładunku bez wykorzystywania dodatkowych urządzeń,
  • zachowanie odpowiedniej jakości i struktury ładunku bez możliwości jego uszkodzenia czy przebarwienia,
  • stałe naprężenie taśmy podczas załadunku, transportu czy rozładunku.
  • Jakie są rodzaje taśm spinających?

Podstawowe rodzaje taśm spinających, które przeznaczone są do bandowania to taśmy polipropylenowe PP, poliestrowe PET i PES.

Taśmy polipropylenowe charakteryzują się wysoką wydajnością, łatwością użytkowania oraz niskim kosztem jednostkowego spięcia. Doskonale stabilizują i zabezpieczają ładunek na czas transportu oraz sprawdzają się zarówno do zabezpieczenia ładunku na palecie, jak i mniejszych, pojedynczych przesyłek.

Taśmy poliestrowe PET są niezwykle wytrzymałe na zerwanie i elastyczne. To doskonała alternatywa dla taśmy stalowych. Bardzo dobrze sprawdzają się przy ciężkich gabarytowo ładunkach, takich jak betonowe elementy budowlane, płyty wiórowe, bel papieru itp.

Taśmy poliestrowe PE wykorzystuje się również w podobnych celach jak taśmy polipropylenowe, czyli do spinania i mocowania ładunków, które będą składowane albo transportowane. Mają bardzo dobrą odporność na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i chemicznych, takich jak zmienne temperatury, wilgotność czy promieniowanie słoneczne.

Taśmy bandownicze są niezbędne w wielu firmach zajmujących się transportem. Pozwalają doskonale zabezpieczyć ładunki zarówno w przypadku spedycji lokalnej, jak i interkontynentalnej.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *