Jak poradzić sobie z cellulitem

jak-walczyć-z-cellulitem

Cellulit to nie tylko uporczywy problem kosmetyczny, który wpływa na wygląd ciała. Na pewnym etapie cellulit może również stać się poważnym problemem zdrowotnym. Nieprzyjemna pomarańczowa skórka to skaza, która tworzy się miesiącami. Cellulit jest uwarunkowany genetycznie, co sprawia, że może występować tylko u kobiet. Na szczęście istnieją sposoby, które pomagają poradzić sobie z cellulitem i pozbyć się go. Jak to zrobić? 

Czym jest i jak powstaje cellulit

Cellulit rozwija się stopniowo i tak naprawdę nie wiadomo, kiedy może pojawić się na skórze. Gdy na gładkiej dotychczas skórze ud, bioder, pośladków czy brzucha pojawiają się nierówności i grudki, to znak, że kobieta ma do czynienia z cellulitem. Rozwój cellulitu jest związany z hormonami – estrogenem i dotyka zdecydowanej większości kobiet. Największe zmiany na skórze są widoczne w okresach, kiedy w organizmie występują wahania hormonalne – w okresie dojrzewania, podczas ciąży, podczas terapii hormonalnej oraz przy stosowaniu środków antykoncepcyjnych. Powstawanie cellulitu przyspiesza się w sytuacji, kiedy zaburzone (spowolnione) jest krążenie krwi i limfy (np. siedzący tryb życia, niezdrowa dieta sprzyjająca tyciu i zaparciom). Efekt to skóra przypominająca powierzchnię pomarańczy. Jednym z podstawowych środków na walkę z cellulitem są kosmetyki naturalne, aby jednak poradzić sobie z problemem, potrzeba znacznie więcej. Na rynku pojawiło się mnóstwo balsamów antycellulitowych. Skuteczność niektórych z nich jest wątpliwa. Z drugiej strony niektóre balsamy faktycznie mogą wspomóc inne metody walki z cellulitem. 

Jak poradzić sobie z cellulitem

Podstawowymi sposobami na zmniejszenie lub prawie całkowite wyeliminowanie cellulitu to ćwiczenia i zdrowa dieta. Najskuteczniejszy sposób to ćwiczenia wzmacniających mięśnie. Treningi nóg, pośladków oraz brzucha to metody, od których powinno się zacząć pracę nad poprawą swojej sylwetki. Podstawą pracy nad ciałem jest także dieta. Na początek powinniśmy usunąć ze swojego menu produkty mączne i tłuste i zastąpić je owocami i dużą porcją warzyw. To produkty bogate w witaminy i minerały, które na pewno pomogą w walce z uporczywymi niedoskonałościami ciała i skóry. Warto również częściej i więcej pić wody mineralnej. Cellulit gromadzi się w warstwie podskórnej, natomiast woda nawilża skórę i jednocześnie pomaga w walce z toksynami, które znajdują się pod skórą. W ten sposób pomaga wypłukać elementy, które w innym wypadku pomogłyby w rozwoju cellulitu. W walce z cellulitem pomagają również kosmetyki. Wybór preparatów antycellulitowych jest ogromny, chociaż nie wszystkie z nich działają. Jeśli decydujemy się na zakup takich produktów, to powinniśmy szukać w nich substancje przyśpieszające spalania tłuszczu (np. kofeinę lub karnitynę), usprawniające krążenie i uszczelniające ściany naczyń krwionośnych. 

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *