Jaki zabieg w salonie kosmetycznym

cosmetics-1367781_1280

Zabiegi medycyny estetycznej są dość kontrowersyjnym tematem, niemniej jednak coraz więcej osób decyduje się na zabiegi poprawiające wygląd. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą wyglądać perfekcyjnie. Niektórzy decydują się na zabiegi, gdy wszystkie inne metody, takie jak zabiegi nieinwazyjne, dieta, czy ćwiczenia zawodzą.

Inni decydują się na zabieg bez podejmowania prób osiągnięcia pożądanego efektu innymi sposobami. Często wykonywanym zabiegiem jest liposukcja, która pozwala pozbyć się tłuszczu z problematycznych partii ciała. Pamiętać trzeba jednak, że medycyna estetyczna nie zwalnia nas z przestrzegania zdrowego trybu życia. Usunięcie tłuszczu z jednej partii ciała może bowiem powodować jego gromadzenie w innym miejscu. Czym właściwie jest liposukcja? Jest to operacja przeprowadzana zwykle pod narkozą, która trwa od pół do nawet dwóch godzin. Podczas zabiegu chirurg usuwa tłuszcz za pomocą urządzenia ssącego poprzez otwory w skórze. Otwory te są niewielkie i wykonywane w miejscach jak najmniej widocznych.

Należy liczyć się z tym, że zabieg jest bolesny i wymaga dość długiego czasu rehabilitacji, w czasie którego należy nosić odzież uciskową. Możliwe są niestety poważne powikłania, na przykład ze strony układu krwionośnego, dlatego też przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad na temat zdrowia pacjenta. Zabieg liposukcji, tak jak właściwie medycyna estetyczna ogółem, przeznaczone są dla osób o dobrym zdrowiu. Oczywiście niektóre zabiegi przeprowadzane są w celu usunięcia różnego rodzaju schorzeń, niemniej jednak ogólny stan zdrowia kandydata do operacji powinien być dobry. Pamiętajmy, aby przy wyborze kliniki nie kierować się jedynie ceną i wybrać dobrą, sprawdzoną placówkę.

Klik w Salon kosmetyczny Kraków.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *