Kremy na dzień. Jakie jest ich zastosowanie, czym różnią się od kremów na noc

Stojąc przed półką z kremami w drogerii zapewne nie jedna kobieta zastanawiała się, czym różnią się kremy na dzień od tych na noc, a dlaczego niektóre z nich można stosować niezależnie od pory dnia. Odpowiedź na to pytanie jest prosta, lecz dobranie odpowiedniego kremu dla siebie może być dużo trudniejsze. Aby ułatwić to zadanie, krótko scharakteryzuję rodzaje kremów.

Czym różni się krem na dzień od kremu na noc?

Porannej pielęgnacji skóry zazwyczaj towarzyszy pośpiech. Krem powinien mieć lekką konsystencję, szybko się wchłaniać, aby nie trzeba było tracić czasu i móc od razu przejść do nakładania makijażu. Kremy do twarzy na dzień mają więc mniej substancji aktywnych; regenerujących i nawilżających. Dla osób o cerze wrażliwej i bezproblemowej, lekkie kremy dobrze sprawdzą się również przy stosowaniu ich na noc. 

Niezależnie od pory roku powinno stosować się do pielęgnacji twarzy kremy z filtrem. To mit, że tylko latem filtr UV jest nam niezbędny, wszak niezależnie od temperatury, słońce towarzyszy nam przez cały rok. Kremy na dzień z filtrem UV to obowiązkowy element codziennej pielęgnacji skóry. Im większa wysokość filtra, tym dłużej będzie on chronił twarz przed promieniowaniem słonecznym. Poza tym, należy zwrócić uwagę, czy na opakowaniu są następujące oznaczenia:

  • filtr przeciwko promieniowaniu UVA – chroni tkankę podskórną
  • filtr przeciwko promieniowaniu UVB – chroni skórę właściwą. Promieniowanie UVB powoduje poparzenia słoneczne, przyspiesza starzenie się skóry i wpływa na rozwój nowotworów

Kremy na dzień stosować należy codziennie, nawet w te dni, gdy nie planuje się wyjścia z domu ani nakładania makijażu. 

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *