Lasery Yag w okulistyce

Elements of optical medical devices used in ophthalmology close

Laser Yag jest stosowany w okulistyce głównie do kapsulotomii i irydotomii.

Są to dwa rodzaje zabiegów wykonywanych w celu zminimalizowania lub całkowitego usunięcia zaćmy wtórnej lub leczenia jaskry. Oba te schorzenia są częste w naszym społeczeństwie i coraz bardziej uprzykrzają życie, zwłaszcza osobom starszym. Teraz dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod, możliwe jest skuteczne leczenie tego rodzaju chorób.

Powikłana po leczeniu jaskry

Nawet prawidłowo oraz zgodnie ze sztuką przeprowadzone zabiegi mogą nieść ze sobą powikłania. Tak jest też w przypadku zaćmy, gdzie po skutecznym jej usunięciu pojawia się zmętnienie tylnej torby soczewki. W wyniku tego zmniejsza się znacznie ostrość widzenia. Jedynym skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest kapsulotomia.

Polega ona na przecięciu tylnej torby, utworzeniu otworu, do czego niezbędny jest Laser Yag. Odpowiednio przeprowadzony zabieg trwa od kilu do kilkunastu minut, w trakcie którego pacjent powinien pozostawać jak najbardziej nieruchomy i cały czas patrzeć w jeden punkt. Po zakończonym zabiegu należy przez jakiś czas monitorować i kontrolować ciśnienie wewnątrzgałkowe pacjenta, w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości.

Urządzenie do każdego gabinetu

Oferowane na rynku urządzenia takie jak Laser Yag, Lightlas YAG Photodisruptor, proponowane przez sklep MDT tutaj: https://www.mdt.pl/laser-yag-photodisruptor, to w pełni profesjonalne aparaty, które wyposażone dodatkowe opcje. Wspomniany aparat charakteryzuje się nie tylko doskonałą optyką, ale także kompaktowymi rozmiarami i stosunkowo niewielką wagą. Pomyślano także o komforcie lekarza, maszyna posiada ergonomiczny joystick, dzięki czemu sterowanie lampą szczelinową jest proste i wygodne. Posiada on też szeroki zakres regulacji w kilku płaszczyznach, by móc go jak najlepiej dopasować.

Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom oraz możliwości połączenia z zielonym lub żółtym laserem siatkówkowym aparat ten stanowi prawdziwy kombajn okulistyczny, jaki powinien znaleźć się w każdym gabinecie zajmującym się leczeniem jaskry, zaćmy chorób siatkówki. Z pewnością pacjenci będą zadowoleni, gdy uciążliwe dolegliwości znikną, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a prawidłowe widzenie pozwoli im normalne funkcjonować każdego dnia.

Współczesna medycyna, w tym także chirurgia okulistyczna wykorzystuje coraz to nowe techniki i zdobycze nauki, by jak najlepiej radzić sobie z niedoskonałościami ludzkiego ciała. Zadowolenie i wdzięczność pacjentów po udanym zabiegu to najlepsza nagroda, o jakiej może marzyć lekarz.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *