Miejsce dla psa w rodzinnym domu

Nasi czworonożni pupile są pełnoprawnymi członkami domowej społeczności. Dlatego tak ważne jest, by dbać nie tylko o miskę psa czy kota, ale także o właściwą aranżację prywatnej przestrzeni dla czworonoga. Na szczęście, rzadko praktykuje się już metody wychowawcze w stosunku do psów i kotów, polegające na tym, że pozostawia się zwierzęta poza domem, na zimnie i w niekoniecznie sprzyjających warunkach. A już trzymanie ulubionego zwierzęcia na smyczy to całkowite okrucieństwo! W naszych domach z łatwością można zaaranżować legowiska dla ulubionych psów oraz kotów. W tym celu służą specyficzne kojce zwierzęce. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, także włókienniczych, z domieszkami tworzyw sztucznych. W rodzinnym domu zawsze można wygospodarować trochę miejsca na ogrzewanym korytarzu, czy w dużym przedpokoju, aby zorganizować zwierzęciu trochę własnej przestrzeni, choćby miała być niewielka.

Gdzie trzymać akcesoria dla zwierzęcia?

Przestrzeń dla naszego pupila możemy zorganizować wszędzie tam gdzie zwierzę czuje się dobrze i bezpiecznie. Psy i koty często wybierają ciche miejsce pod schodami prowadzącymi na piętro domu. Tam legowisko z pewnością nie będzie nikomu przeszkadzało. Do tego jeszcze bez problemu zmieści się miska na wodę oraz pokarm. Kuwety dla domowych zwierząt, umiejętnie ustawione przy schodach nie będą się rzucały w oczy, a nasze zwierzątka żyć będą dyskretnie w symbiozie z nami i naszymi najbliższymi. Warto wygospodarować sobie w domu jedno konkretne miejsce, w którym będziemy trzymać jedzenie i akcesoria dla naszego pupila. Najlepiej jeśli jest to osobna szafka, do której dostęp mają wszyscy domownicy opiekujący się zwierzęciem. Doskonale sprawdzą się w tym celu np. małe komody pokojowe, które pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria, jednocześnie będąc ozdobą salonu, przedpokoju czy korytarza. Niskie komody zmieszczą się nawet w niewielką przestrzeń pod schodami. Możemy wybrać modele z samymi szufladami jak również z zamykanymi półkami. To drugie rozwiązanie sprawdzi się lepiej jeśli chcemy w komodzie zmieścić większe opakowania pokarmu dla zwierzęcia. Dzięki temu, że wszystkie potrzebne przedmioty mamy zgromadzone pod ręką, łatwiej jest nam karmić naszego ulubieńca, sprzątać legowisko, czy bawić się z nim. Ułatwia to również angażowanie dzieci w opiekę nad psem lub kotem. Mając wszystko zawsze w tym samym miejscu dziecko uczy się samodzielnie zajmować się ukochany zwierzątkiem nabywając takie umiejętnosci jak sumiennosći i odpowiedzialność.

Jeśli ufasz bezgranicznie

Osoby, które same przyznają się do „fioła” na punkcie zwierząt mogą miejsca dla nich urządzać nawet w swoich prywatnych zakątkach, łącznie z sypialnią. Legowiska dla psów czy kotów są dziś tak ładne, że będą się korzystnie prezentować nawet w eleganckiej i stylowe sypialni. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wnętrza te powinny być dokładnie sprzątane, znacznie częściej, niż w przypadku, gdy pies z nami nie śpi. Częste sprzątanie naszej wspólnej przestrzeni sprawi, że pozbędziemy się zarazków, których siedliskiem jest sierść zwierzęca.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *