Posadzka do łazienki – co wybrać, jeśli nie płytki

modern-minimalist-bathroom-3115450_1280 (1)

Jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń w domu jest łazienka. Wykańczając ją, trzeba zadbać o odpowiedni dobór materiałów. Ładny wygląd nie będzie się liczył, jeśli posadzka nie będzie przystosowana do panujących warunków. Trzeba pamiętać o wysokiej wilgotności powietrza i o zmianach temperatury, które mogą negatywnie wpływać na trwałość. Posadzka w łazience musi być wytrzymała, najlepiej antypoślizgowa, łatwa w utrzymaniu i oczywiście estetyczna. Wbrew pozorom położenie płytek nie jest jednym rozwiązaniem – obecnie coraz częściej odchodzi się od klasycznych kafelek, zastępując je innymi materiałami.

Posadzka do łazienki z żywicy

Płytki ceramiczne, choć dostępne w wielu wzorach i praktyczne, są też niestety siedliskiem grzybów i bakterii – w łazience panują zresztą warunki, które sprzyjają rozwijaniu się bakterii. Na pozór nie sprawiają problemów w utrzymaniu ze względu na gładką powierzchnię, jednak zawsze trzeba przeznaczyć sporo czasu na czyszczenie fug. Świetną alternatywą jest posadzka zrobiona z żywicy: nie jest tak nieprzyjemnie chłodna jak kafelki, a przy tym tworzy jednolitą, wygładzoną powierzchnię, która nie będzie żadnym wyzwaniem podczas sprzątania. By domyć powstające na niej zabrudzenia, nie trzeba zaopatrzyć się w jakiejś wymyślne środki czyszczące.

Podłoga korkowa w łazience? Jak najbardziej

To dość niecodzienna propozycja, ale korek jest materiałem zapobiegającym rozwijaniu się grzybów i baterii, a przy tym wpływa na przytulność łazienki; powierzchnia podłogi korkowej jest ciepła, dlatego stanie na niej boso nie wywołuje uczucia dyskomfortu. Korek podłogowy jest sprzedawany w formie paneli lub płytek, z czego te drugie są najbardziej polecane właśnie do łazienek.

Panele winylowe w łazience

Dobrze się sprawdzają zarówno jako wykończenie pomieszczenia, jak i do remontowania już istniejącej posadzki. Są komfortowe w utrzymaniu i wodoodporne, a po pokryciu ich poliuretanem nie sprawiają żadnych trudności w codziennym czyszczeniu. By położyć panele winylowe w łazience, nie trzeba wynajmować fachowców. Są łatwe do samodzielnego montażu.

Posadzka kamienna

Droższe rozwiązanie od płytek ceramicznych, ale równie efektowne ze względu na mnogość kolorów i wzorów do ułożenia. Jeśli podłoga w łazience jest stworzona z kamienia naturalnego, konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich działań impregnacyjnych. Niestety o posadzkę kamienną trzeba dbać z wyjątkową dbałością, wymaga ona częstych konserwacji.

Drewno na podłogę w łazience

Drewno wbrew pozorom nie jest przeznaczone wyłącznie do salonów czy sypialni. Poza wspomnianym już korkiem podłogowym, w łazience można także położyć drewniane panele. Drewno poddane wcześniej właściwej obróbce termicznej będzie stabilne i odporne na dużą wilgoć.

Szeroki wybór posadzek łazienkowych można znaleźć tutaj: http://www.centrumposadzek.com.pl/.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *