Profesjonalne zaopatrzenie dla stomatologów

Żeby kompleksowo wyposażyć gabinet dentystyczny, bardzo dobrze jest wszystko dokładnie zaplanować. Dlatego też należy przeprowadzić dokładną analizę procedur, które Wykonywane są najczęściej przez lekarza i na tej podstawie wybrać niezbędne zaopatrzenie stomatologiczne. Najlepiej jest zamówić wszystkie narzędzia uniwersalne i gotowe zestawy.

Jakie podstawowe zaopatrzenie stomatologiczne potrzebuje dentysta

W każdym gabinecie dentystycznym potrzebne są narzędzia diagnostyczne, które wykorzystuje się praktycznie przy każdym pacjencie, aby przeprowadzić pierwsze, niezbędne badanie. Najczęściej używanym narzędziem jest zgłębnik stomatologiczny.

Można za jego pomocą sprawdzić powierzchnia zęba, szczelność i wytrzymałość wypełnienie, a także twardość zębiny. Natomiast do sprawdzenia wrażliwości zębów wykorzystuje się trzon zgłębnika, za pomocą którego opukuje się zęby. Zgłębniki można zamówić w różnych kształtach w sklepie dentystycznym Marrodent.

Lusterko stomatologiczne jest również bardzo często użytkowanym przedmiotem. Najlepiej sprawdzają się dla dentystów te praktyczne z uchwytem ośmiokątnym i wymiennymi końcówkami. Pokazują one jasny i wyraźny obraz.

Kolejnym niezbędnym akcesorium w pracy stomatologa jest pęseta odgięta lub podwójne odgięta. Posiada specjalne cięcia na końcach, aby umożliwić dokładne chwytanie nawet bardzo małych przedmiotów, takich jak tampony czy kulki waty.

Które jeszcze narzędzia stomatologiczne potrzebne są w gabinecie dentystycznym

Lekarz w gabinecie dentystycznym potrzebuje do swojej pracy wielu różnych narzędzi. Bardzo pomocne okazują się kirety, które służą do usuwania kamienia nazębnego. Stomatolog powinien na wyposażeniu mieć kilka ich rodzajów, aby zawsze móc dokładnie je przystosować do kształtu i położenia konkretnego zęba pacjenta.

Popularnym urządzeniem u dentysty jest także ekskawator, który służy do usunięcia czasowego wypełnienia i nadmiaru podkładu. Pomaga także przy w usunięciu tkanek dotkniętych próchnicą.

Do bardziej profesjonalnych zabiegów, leczenia dziąseł i innych tkanek wokół zęba stosuje się:

  • sondy, periotomy, nożyczki mikrochirurgiczne, skalery, noże do resekcji dziąsła, igłotrzymacz mikrochirurgiczny.

Gdzie warto zamówić zaopatrzenie stomatologiczne

Wysokiej klasy sprzęt, który jest niezbędny w każdym gabinecie stomatologicznym można zamówić w sklepie dentystycznym Marrodent. Zaopatrzenie zostało sprawdzone pod względem jakości oraz funkcjonalności i pochodzi od najlepszych światowych producentów.

Narzędzia pomocne są przy leczeniu zęba oraz różnych dolegliwościach występujących w jamie ustnej. Decydując się na zakupy w takim miejscu mamy pewność, że profesjonalnie wyposażymy każdy gabinet dentystyczny i z powodzeniem będą przeprowadzane wszelkie niezbędne zabiegi.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *