Tunele obkurczające - jak działają

Maszyny do pakowania stanowią ogromną część działalności wielu firm, zwłaszcza gdy w grę wchodzi obrót dużą ilością produktów. Czy chcesz rozwinąć swoją firmę i poprawić jej ogólną wydajność? W takim razie nie szukaj dalej, ponieważ poniżej przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje, z których możesz skorzystać, aby ulepszyć swoje plany biznesowe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o maszynach do pakowania w folię termokurczliwą i ich działaniu.

Obkurczanie folii — czym jest

Technika ta nie jest prosta i łatwa: przedmiot umieszcza się w maszynie do obkurczania, a następnie owija się go luźną folią termokurczliwą z poliolefin. Następnie za pomocą ciepła tunele obkurczające robią swoje. Efektem jest przezroczysta, błyszcząca folia owinięta wokół przedmiotu. Folia termokurczliwa jest zwykle bardziej preferowana niż folia stretch lub overwrap, ponieważ jest bezpieczniejsza i mocniejsza. Ponadto bardziej precyzyjnie dopasowuje się do kształtu przedmiotu, tworząc na wierzchu cienką, przezroczystą warstwę tworzywa sztucznego.

Tunele obkurczające do folii — jak działają

Obkurczanie folii można dokonać dwiema metodami: pistoletem termicznym lub maszyną do owijania folią termokurczliwą. Pistolet jest zwykle używany przez osoby, które nie mają do czynienia z dużymi produktami, a ich cotygodniowa praca ogranicza się do niewielkich ładunków. Ponieważ jednak firmy muszą zajmować się większymi produktami w dużych ilościach, pistolet byłby mało przydatny. W związku z tym maszyna do pakowania w folię termokurczliwą jest idealna do szybkiej obsługi towarów o dużych rozmiarach. Rodzaj maszyny do pakowania w folię termokurczliwą, której potrzebujesz, zależy wyłącznie od tego, czy uwzględniasz obecną procedurę pakowania i to, co chcesz osiągnąć.

Jak działa owijanie folią termokurczliwą

Większość z nas nie zwraca większej uwagi na ogólną procedurę i działanie przemysłowej maszyny do owijania folią termokurczliwą. Sekret tkwi w zmianie i manipulacji niektórymi polimerami; długie atomy w plastiku nazywane są polimerami. Zwykle występują one w postaci zniekształconej, co utrudnia ich owijanie. Gdy polimery są formowane w folię z tworzywa sztucznego nadającą się do owijania, jej cząsteczki są rozciągnięte w cienką warstwę, co sprawia, że doskonale nadaje się do owijania różnych przedmiotów. Wspomnianą folię umieszcza się wokół przedmiotu, który ma być owinięty. Po połączeniu ciepła z folią natychmiast się ona kurczy. Dlaczego? Ponieważ ciepło sprawia, że polimery nabierają swojego początkowego, zniekształconego kształtu.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *