Zalety i funkcje pomp CO marki Grundfos

Pompę obiegową dobiera się na podstawie natężenia wody oraz wysokości podnoszenia. Na podstawie tych dwóch parametrów należy dopasować wydajność pompy obiegowej. Wydajność z kolei będzie określać, jak dużą ilość wody pompa będzie w stanie dostarczyć do instalacji grzewczej w ciągu jednej godziny.

Dodatkowo trzeba także sprawdzić maksymalne ciśnienie, jakie może występować w pionie i na tej podstawie dopasować ciśnienie robocze pompy obiegowej CO. Ważny będzie również zakres temperatur, w jakich może pracować pompa oraz natężenie hałasu, które najczęściej uzależniony jest od wielkości urządzenia – im większa pompa, tym większy hałas.

Jak wybrać dobrą pompę obiegową CO

Jeżeli zdecydujemy się na zakup zbyt małej pompy względem potrzeb instalacji hydraulicznej, to w takim przypadku przepływ wody może nie być wystarczający, co będzie miało wpływ na ograniczony komfort eksploatacji instalacji grzewczej w okresie zimowym. Krótsza może być również żywotność pompy i czas jej bezawaryjnej eksploatacji, a nawet może to doprowadzić do zapowietrzenia układu. Natomiast w przypadku wyboru zbyt dużej pompy względem potrzeb instalacji hydraulicznej, urządzenie będzie generować duży hałas w instalacji, a także większe będą koszty zużycia energii elektrycznej.

Wybierając odpowiednią pompę obiegową CO, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na wymagania hydrauliczne instalacji. Najlepiej jest dobrać taki model, który będzie pobierał bardzo mało energii elektrycznej oraz wyposażony będzie w specjalny elektroniczny system, który automatycznie dobierze parametry pracy pompy do zmian w instalacji. Przykładem takiego systemu są pompy CO Grundfos, które są nowoczesne i energooszczędne, a także wyposażone w inteligentne układy pompy. W ten sposób zapewniają nie tylko optymalne parametry pracy, ale także niskie zużycie energii elektrycznej i znacznie większą wydajność jednostki.

Jakie są największe zalety pomp CO Grundfos

Grundfos to światowy lider w dziedzinie produkcji nowoczesnych pomp obiegowych, cyrkulacyjnych, tłoczących i głębinowych. Pionierskie technologie mają wpływ na ekologię naturalnego systemu oraz poprawiają jakość i komfort życia wielu ludzi. Pompa CO Grundfos może być wykorzystana do: ogrzewania,obiegu ciepłej wody użytkowej,nawadniania ogrodu,odprowadzania wody brudnej i opadowej,zaopatrzenia w wodę,jako agregat podnoszący ścieki.

Największe zalety pompy CO Grundfos to:

  • szybszy przepływ wody,
  • ograniczenie kosztów instalacji,
  • łatwiejsza regulacja,
  • szybsza reakcja na zmianę temperatury,
  • łatwość obsługi,
  • cicha praca.

Wybierając odpowiednią pompę, warto skonsultować swoją decyzję z doświadczonymi specjalistami w tej dziedzinie. Profesjonalną pomoc można otrzymać od pracowników sklepu internetowego Arena Łazienek. Fachowcy najlepiej doradzą, jak wybrać odpowiednie techniki grzewcze i instalacyjne, aby wszystko działało prawidłowo przez wiele długich lat. Oprócz zakupu odpowiednich urządzeń należy również pamiętać prawidłowy montażu, który powinien zostać przeprowadzony przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *